جیانگسو Prettech ماشین آلات & شرکت فن آوری، با مسئولیت محدود

محصولات

اخبار
صفحه اصلی > اخبار > محتوای

آبجو اصل و هدف اصلی کار تجهیزات برای تولید آب میوه

همانطور که از نام پیداست, تجهیزات برای آبجو، دم تجهیزات برای آبجو استفاده می شود. دو آب برزفدتف تجهیزات اصلی - دم دمای اتاق تجهیزات برای آبجو و آبجو دمای پایین تجهیزات برای تولید آب میوه وجود دارد. تفاوت اصلی این است که یکی در دمای پایین محیط، در دمای اتاق است.

1، دمای پایین تجهیزات آب برزفدتف تمام استیل یا لوکس صفحه چوبی اتمام ساخته شده. استفاده داخلی از آینه های پرداخت خارجی استفاده از زنگ روشن صیقل یا تخته رسم.

2 کلی تجهیزات و خط لوله طرح زیبا و ساده و زیبا ظاهر. تجهيزات لوله با استفاده از اتصالات بهداشتی و جداسازی قطعات و مونتاژ، همراه آسان و انعطاف پذیر. برای اطمینان از اینکه تجهیزات آسان، امن.

3 سطح تجهیزات اصلی قابل تنظیم، عملکرد، در همان زمان با خودکار تمیز کردن سیستم صدای, تمیز کردن راحتی کامل، هیچ باقی مانده برای اطمینان از کیفیت آب برزفدتف پایدار.

4، اصلی تجهیزات جوشکاری دقیق به استانداردهای بهداشتی همه با مخمر آبجو، تمیز کردن عوامل لوله، اتصالات، شیرآلات استیل مواد برای اطمینان از سلامت و بهداشت محصولات استفاده می کنند.

5 به منظور پاسخگویی به نیازهای تجاری مختلف وجود نیسان ل 100 ليتر و 200 300 ليتر و 500 ليتر و 1000 L. انواع نمرات از تجهیزات برای تولید آب میوه, تجهیزات مختلف را پوشش می دهد مساحت حدود 7-100 متر مربع.

اصل کار

تجهیزات برای آبجو آبجو مواد اولیه را برای تولید عمدتاً جو، آب گره ای و مخمر.

اصول آبجو تجهیزات: مالت و برنج توسط سنگ شکن به saccharification دستکاری برای درجه خرد کن خرد شدند و سپس مالت له شده و نشاسته را در آب گرم ژلاتينه شد، و سپس تنظیم درجه حرارت. نشاسته را در گلدان saccharification در درجه حرارت نگهداری در 45 و 52 درجه سانتی گراد مناسب برای تجزیه پروتئین. و مالت خرد شده به گلدان ژلاتينه شدن برای روانگرایی برای حفظ در 62 70 درجه مناسب برای saccharification تولید خمیر گندم است. و سپس روش leaching یا روش پخت و پز می کند افزایش دمای خمیر گندم. و پس از آن فیلتر از مخمر به دیگ جوش، آب پز و افزودن رازک به غلظت خاص، به گردباد مخزن رسوب تفکیک انعقاد داغ روشن مخمر به کولر خنک به 5 ~ 8 ℃. تخمیر: پس از خنک کننده مخمر اضافه مخمر به تانک تخمیر یا استوانه مخروطی پایین اتكلفبل برای تخمیر داغ با سیم پیچ یا ژاکت و کنترل دما.

فرآیند تخمیر آبجو مخمر آبجو در شرايط خاص استفاده از مخمر در مواد fermentable و فعالیت های عادی زندگی، محصول سوخت محصول مورد نظر - آبجو. با توجه به نوع مختلف مخمر شرایط تخمیر و محصول مورد نیاز، عطر و طعم مختلف، راه تخمیر نیست. با توجه به نوع مختلف مخمر تخمیر آبجو آبجو به من بدهید و زیر تخمیر آبجو می توان به تقسیم.

هدف اصلی

با توجه به فرآیندهای مختلف تولید و روش دمای اتاق دم آبجو و آبجو روش دم دمای پایین می توان به تقسیم.

درجه حرارت کم دم آبجو فرایند است: خرد کردن مواد اولیه ژلاتینه روانگرایی، مخمر تصفیه، پخت و پز، خنک کننده، اکسیژن را در تانک تخمیر; و دمای اتاق دم آب روش در حال حاضر شیر مخمر به طور مستقیم به کوچک beer تجهیزات برای تولید آب و پر کردن.

تجهیزات برای آبجو درجه حرارت کم دم: ترکیبی از سیستم saccharification سیستم خنک کننده مخمر تخمير مخزن، خام خرد کردن سیستم مبدل حرارتی صفحه ای (300 لیتر زیر نیاز به مبدل های حرارتی)، تبرید سیستم های الکتریکی گرم کردن، تمیز کردن سیستم، سیستم سوپاپ.

دمای آب دم تجهیزات راحت تر، با نوشیدنی با طعم خوب برای تولید آب میوه و راحتی چارلستون ضد گذر من تازه، آبجو. تجهیزات آب برزفدتف درجه حرارت کم دم آبجو به طور کلی از بزرگ از wineries این عمر مفید طولانی آبجو، با گندم به عنوان مواد اولیه، هزینه کم. اما پس از حمل و نقل از راه دور، طعم و مزه خوب در دمای اتاق آب برزفدتف تجهیزات دم آبجو خوب ممکن است.


پرس و جو
تماس با ما
آدرس: A-طبقه 16، R&D توپی 2,No.801 Changwu وسط جاده منطقه Wujin شهر Changzhou جیانگسو چین
تلفن: +86-519-8525 5001
فکس: +86-519-8525 5068
ایمیل:admin@prettech.cn
صفحه اصلی | در باره ما | محصولات | اخبار | مرجع پروژه | تماس با ما | انتقادات و پیشنهادات | تلفن همراه | XML | اصلي صفحه